HomeFAQ

f.a.q

Najczęściej Zadawane Pytania

W zależności od wielkości inwestycji i założeń przygotowanie projektu trwa od 8 tygodni do 12 tygodni.  Jest to proces, na który wpływa wiele czynników. Przygotowanie projektu, wizualizacji, dobór materiałów i ciągłość w komunikacji, to główne aspekty, które wpływają na realizację i proces projektowy. Przy planowaniu remontu inwestycji warto przyjąć, że proces projektowy trwa około 4 miesięce. 

Jak najszybciej. Czas oczekiwania na projekt w TwojeM Studio to przedział między 4 a 6 miesięcy. 

Główna zasada to nie czekać na ostatnią chwilę. Odwrotna kolejność, czyli umawianie ekipy, zaczynanie remontu, a dopiero później zgłaszanie się do architekta generuje  niepotrzebne utrudnienia. 

Mieszkanie deweloperskie, dom budowany od podstaw? Nie ma potrzeby czekać, aż fizycznie dany budynek powstanie, na planach i projektach udostępnionych przez np. deweloperów spokojnie można pracować nad aranżacją wnętrz. 

Planujesz remont na wiosnę? Okres jesienno zimowy to najlepsza pora, by zainteresować się na spokojnie wykończeniem.  

Tak jak było o tym wspomniane we wcześniejszych punktach są terminy, prace i ich realizacja, których nie da się przeskoczyć. Każdy wykonawca, podwykonawca, architekt czy projektant wnętrz ma zobowiązania, których musi dotrzymać również dla innych klientów.

Na przykładzie mieszkania 50-60 m2 postaram się jednak opisać przebieg procesu projektowego oraz remontowego.

Sama praca nad projektem mieszkania o takim metrażu nie powinna przekraczać okresu 3 miesięcy, zakładając, że jest to projekt kompleksowy zawierający wizualizacje realistyczne i projekty mebli na wymiar. W tym samym czasie co architekta należy szukać ekipy budowlanej/remontowej. Wolne terminy architekta jak i wykonawcy mogą pojawić się w przedziale od 2 do nawet 6 miesięcy oczekiwania. W trakcie remontu, kiedy lokal jest już odpowiednio przygotowany zaczynają pojawiać się kolejni podwykonawcy np. stolarze. Na meble na wymiar czeka się minimum 6-8 tygodni. W międzyczasie sklepy z wykończeniem i wyposażeniem wnętrz również potrzebują czas na realizację zamówień, nawet jeśli korzysta z typowych rozwiązań mebli wolnostojących. Może to trwać w zależności od dostępności produktu od 10 dni do 4 tygodni.

Jak widać, nie ma przejrzystej i prostej odpowiedzi na to pytanie. Założenie, że cały proces projektowo- remontowy (odejmując czas oczekiwania na terminy wykonawców) trwa od 5 do nawet 7 miesięcy jest chyba najbardziej bezpieczny.

Przejdź do oferty, wypełnij krótką ankietę, a otrzymasz spersonalizowaną ofertę. Jeśli nie wiesz jakie masz oczekiwania, poproś w formularzu o przesłanie pełnego cennika pakietów. Ceny w przybliżeniu za projekt kompleksowy w zależności od oczekiwań zaczynają się od 180 zł/m2.  

I tu cały na biało wchodzi właśnie architekt. Jesteśmy po to, by ziarnko od ziarnka oddzielić i znaleźć prawdę – czyli faktycznie ten styl, który najbardziej do Ciebie przemawia. W dobie internetu, pinteresta i przepychu informacji wcale nietrudno zagubić się w swoich potrzebach. Nie mieliśmy jednak okazji poznać jeszcze człowieka, któremu podobało się naprawdę wszystko. Zawsze jest coś, co ostatecznie nie przypada do gustu. I właśnie od tego aspektu warto zacząć współpracę i rozmowę.

Jako biuro projektowe pracujemy zdalnie działając na obszarze całego Województwa Śląskiego oraz Małopolskiego. Możemy umówić się na spotkanie w Bielsku Białej, Katowicach oraz Tenczynku. Zapraszamy serdecznie na niezobowiązującą rozmowę. 

Poza obszarem tych dwóch województw pracujemy nad projektami zdalnie. 

To nie jest łatwe pytanie i każdy powinien sam w zgodzie ze sobą odpowiedzieć, jakie ma wymagania i oczekiwania względem przestrzeni, w której chce mieszkać. Z naszej strony możemy jednak zagwarantować, że funkcjonalność i indywidualne podejście, to jest to co Nas wyróżnia na rynku. Doświadczenie zdobywa się latami i nie przychodzi to łatwo. Za to czas jest absolutnie bezcenny i jego straty nic nie zrekompensuje. Jaki cel ma oddawaniu lwiego kawałka swojego życia czemuś, czego się nawet nie lubi, już nie wspominając o brakach wiedzy. Z przyjemnością powierzamy profesjonalistom wszelkie usługi i zobowiązania, i gdybyśmy własne domy mieli projektować sami, nie znając się na tym, z pewnością zatrudnilibyśmy do tego odpowiednie osoby. Zyskuje się czas, spokój ducha, komfort, a skutkiem ubocznym takiej współpracy jest przestrzeń idealna, tylko Twoja i niepowtarzalna.

Oczywiście jest taka możliwość. Bardzo często pracujemy zdalnie z Klientami, nawet jeśli inwestycja znajduje się blisko naszego obszaru działania. Konsultacje online, rzeczywisty czas pracy nad projektem podczas rozmów online bardzo przyśpieszają pracę oraz ułatwiają w rozwiązywaniu spraw związanych z projektowaniem. Możliwe jest wykonanie projektu w Polsce jak i za granicą. Mówimy w języku polskim oraz angielskim. 

Jesteśmy po to, by krok po kroku odnaleźć kierunek oraz styl, który najbardziej do Ciebie pasuje. Przez krótką chwilę towarzyszymy w Twoim życiu, by poznać to co lubisz, jak spędzasz czas oraz jak pracujesz i odpoczywasz. Następnie pokazujemy rozwiązania, kolorystykę i możliwości wnętrza. Odnajdujemy w Twojej przestrzeni i życiu to co definiuje również Twoje wnętrza. 

Stwórzmy Razem Projekt

Szyty na Miarę Potrzeb